Öğrencilerin güvenliği kime emanet?

Tasarruf tedbirleri kapsamında devlet okullarında Özel Güvenlik kadrosu kaldırılırken, öğrencilerin güvenliğini sağlamak Okul Aile Birliklerine kaldı. Edirne'de Okul Aile Birliği yönetimleri özel güvenlik çalıştırmak için velilerden destek istiyor.

Öğrencilerin güvenliği kime emanet?

Pandemi dönemi öncesi devlet okullarında İş-Kur üzerinden işe alınan özel güvenlik personeli ile öğrencilerin güvenliği sağlanırken,  şimdi iş öğrenci velilerine kaldı. Bu yıl tasarruf tedbirleri kapsamında devlet okullarına özel güvenlik personeli alınmaz iken, okul yönetimi öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için çareyi Okullardaki Okul Aile Birliklerinde buldu.

"GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI VELİLERE DÜŞTÜ"

Edinilen bilgiye göre okullarda güvenliğin sağlanması için iş velilere düştü. Edirne'de  Bir çok okulda özel güvenlik görevlisi çalıştırılması için Okul Aile Birlikleri devreye girerken veliler, "Devlet başka alanlarda tasarruf yapmaz iken çocuklarımızın güvenliğinden tasarruf yapmaya gitti. Özel güvenlik çalıştırılması için şimdi okul yönetimleri Aile Birliklerini devreye soktu ve bizler belirli bir aidat ödeyerek özel güvenlik tutma yoluna gidiyoruz.Aile Birlikleri velilere zorlama yapmıyor ama çocuklarının güvenliğini düşünen bizler her şeye rağmen bu parayı ödeyeceğiz" dediler.

Daha önceki yıllarda İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı üzerinden  alınan güvenlik görevlilerinin bu yıl İŞKUR'un tasarruf tedbirlerine takıldı. İŞKUR Edirne'de her okul için aldığı görevliler için bu yıl iş alım ilanına çıkmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server