Musabeyli merasındaki seyyar tuvaletler kimin?

Edirne Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale ile alınan seyyar tuvaletlerin kime ait olduğu kafa karıştırdı. İhaleyi alan, gerekli şartları zamanından önce yerine getiren yüklenici firma sahibi, “2021 yılı Nisan ayında yapılan yarışlara yetişmesi için işi 15 gün önce bitirdim. Arazinin mera olduğu ortaya çıkınca ihale iptal edildi ve alacaklarım ödenmedi. O tuvaletler bana ait değil ve olay mahkemede” dedi.

Musabeyli merasında sözde motokros alanında bulunan seyyar tuvaletler yüklenici firma sahibi hedef haline getirdi. Seyyar tuvaletlerin neden deprem bölgesine gönderilmediği ile ilgili sosyal medyada yazılanlar sonrası açıklama yapan Edirne Valiliği, konteynırların kendilerine ait olmadığını belirtti.

TUVALETLER KİMİN?

Edirne Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından  alt ve üst yapı ihalesi yapılan ve ihal sonrası 2012 yılı Nisan ayında ilk şampiyona ev sahipliği yapan Motokros pistinin bulunduğu alanın Mera vasfında olduğu belli olduktan sonra alana yapılanların görmemezlikten gelinmesi üzerine ihale iptal edildi.

Konu ile ilgili hedef gösterildiğini belirten yüklenici firma sahibi, “Alt ve üt yapı ihalesi yapıldı. İhale sonrası şampiyona yapılacağı belirtilerek bizden işi önce bitirmemiz istendi ve tüm işlerimizi zamanından önce bitirdik. Şampiyona yapıldı, herkes memnun. Ne zaman ki burasının mera olduğu belli olduğu, ödeme yapmamak için herkes topu birbirine attı ve sonuçta ihaleyi iptal ettiklerini bildirdiler. Tuvaletler dahil her şey ihale kapsamında yapıldı. Olay mahkemeye intikal ettiği için benim tasarrufta bulunmam mümkün değil. Buna rağmen deprem sonrası yetkililer ile görüştüm ve sadece maliyetlerin karşılanması ile bunları hibe edeceğimi belirtti. Sonuçta buraya 3 milyon lira harcadım ve sadece maliyetleri talep ederek, depremzedeler için davayı geri çekeceğimi söylememe rağmen benden ısrarla bağış istediler. İhale yapıldı ve buradaki her şey Edirne Valiliğinin. Oysa ben hedef gösterildim. Yargı karar verecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu