Muhtarlara muhtar çakmağı

Keşan merkez, belde ve köylerde görev yapan muhtarlar, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ederken, düzenlenen yemekte, muhtarlara muhtar çakmağı hediye edildi.

Muhtarlara muhtar çakmağı

Başkanlık makamında başlayan ziyarete AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da katıldı.Ziyarette söz alan Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Kemik, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ettiklerini belirterek, Keşan Belediyesi ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na muhtarlara verdiği destekten ötürü teşekkür etti.Ziyarette konuşan Aksal, “19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kabul edilmiştir.Milletimizin tercihi ile görev başına gelen, demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, üstlendikleri zorlu görevi büyük bir özveri ile yerine getiriyor. Bu düşünceler ile tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Fatma Aksal’ın ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu, 19 Ekim’in muhtarlar ve muhtarlık müessesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla Muhtarlar Günü olarak kutlandığının altını çizerek, şunları söyledi: “Millete hizmetin ilk basamağı olan muhtarlarımız bizim için çok değerli. Seçilerek göreve gelen, demokrasinin çekirdeği muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinleriyle devletimizin kurumları arasında aracı olurken, halkımızın talep, problem ya da ihtiyaçlarının en kısa sürede ilgili makamlara iletilmesini sağlamaktadır. Muhtarlarımıza ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.” Ziyaretin ardından yemeğe geçilirken, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarlara muhtar çakmağı hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu