Muhtarlar derneği Başkanlığına aday oldu

Edirne Merkez Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, Edirne Muhtarlar Derneği Başkanlığına adaylığını açıkladı. Muhtar Yaman, " hedefimiz muhtarlarımızın daha güçlü olması, birlikte hareket etmesidir." dedi.

Muhtarlar derneği Başkanlığına aday oldu

2019 yılı seçimlerinde Sabuni Mahallesi Muhtarı seçilen Aykut Yaman kısa sürede yaptığı çalışmalar ile ön plana çıktı. Mahallesinde bir çok yeniliğe imza atan Yaman, bu gün düzenlediği basın toplantısı ile Edirne Muhtarlar Derneğine aday olduğunu açıkladı. Muhtar Aykut Yaman, Hepinizin bildiği üzere, 2019 yılı Mart ayında yapılan seçimle birlikte Sabuni mahallemizin muhtarı oldum. Bu değerli göreve gelmemle birlikte mahallemizde göz ardı edilen, eksik olan işleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.Ben ve arkadaşlarım bu onurlu göreve geldikten sonra mahalle halkıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla bir arada ve kol kola olarak her şeyin üstesinden gelmeye gayret ettik.Sabuni mahallemizde kazandığımız tecrübe ile bu kez tüm muhtarlarımız için neler yapabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz ve birlikte neleri başarabiliriz bunu düşünmeye başladık.bu nedenle; 21 eylül 2021 tarihinde yapılacak Edirne köy ve merkez muhtarları derneğine başkan adayı olduğumu sizlere açıklamak isterim.

Edirne köy ve merkez muhtarları derneğinde muhtarlarımızın yetkisini aldığımızda yapacaklarımızdan bahsetmek isterim;

•hedefimiz muhtarlarımızın daha güçlü olması, birlikte hareket etmesidir.

•tüm muhtarlarımızla diyalog kurarak, kurumlarımızla etkili ve güçlü bağlar kurmayı ve sorunların üstesinden gelmeyi hedefliyoruz.

•muhtarlarımızın haklarını sonuna kadar koruyacak ve yönetim olarak sürekli yanlarında olacağız.

•yapılan faaliyetleri belirli aralıklarla toplantı yaparak muhtarlarımızla paylaşacak, şeffaf bir yönetim anlayışı oturtarak bizlere duyulan güvene layık olmaya çalışacağız.

•her bir muhtarımızın en küçük sıkıntısında yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu olarak birlikte hareket edecek ve destek olacağız.

•muhtarlarımızın yaşaması muhtemel sıkıntılarda kendilerine yol göstermek ve yardımcı olabilmek adına derneğimizin hukukçusu olacak ve tüm muhtarlarımıza diledikleri konuda yardımcı olacak.

•köy ve mahalle muhtarlarımızın büyük bir aile olduğunu biliyoruz. bu nedenle bu büyük ailenin bağlarını daha da güçlü kılabilmek sosyal anlamda birliktelik oluşturabilmek için, dernek lokali yapabilmek adına girişimlerde bulunacağız.

•dini bayramlarda bayramlaşma olacağı gibi, milli bayramlarımızda da yönetim ve üyelerimizle ata’mızın huzurunda olacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER