Mobil gümrük kurulacak mı?

Enez Limanına yapılması planlanan Mobil Deniz Gümrük kapısı için çalışmalar sürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir KANYILMAZ ve  beraberindeki heyet Enez Limanında inceleme yaptı. Belediye Başkanı Özkan Günenç'te Enez'li balıkçılar ile bir araya geldi.

Mobil gümrük kurulacak mı?

Enez'in kaderini değiştirecek ve komşu ülke Yunanistan ile ticareti geliştirecek olan Mobil Deniz  Gümrük kapısı  ile ilgili çalışmalar hız kazandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp'ın konuya olumlu yaklaşması ve bu konuda gerekli talimatları vermesinden sonra başlayan çalışmalardan sonra Tarım ve Orman Bakanlığı Daire Başkanı Doç. Dr.  Mahir KANYILMAZ ve beraberindeki heyet Enez Kaymakamı Şükrü Alperen GÖKTAŞ'ı ziyaret etti. Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç'in katıldığı ziyarette Mobil Deniz Gümrüğü ele alındı.Ziyaret öncesi Enez Limanında inceleme yapan ve Mobil Gümrük için alan belirleyen heyet, Kaymakam Göktaş'a detaylı bilgi verdi. Ziyaret sonrası Vali Ekem Canalp'ı ziyaret eden ve yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı bilgi veren heyet, mobil gümrük için sorun olmadığını bildirdi.

BELEDİYE BAŞKANI GÜNENÇ BALIKÇILAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç'te yapılması düşünülen mobil deniz gümrüğü ile ilgili olarak Enez'li balıkçılar ile bir araya geldi. Başkan Günenç Edirne Medya'ya yaptığı açıklamada, "Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda hızlı bir şekilde çalışma yapıyoruz. Bu kapsamda raporlar  hazırlanıyor ve Enez'li balıkçılarında görüşlerini almamız gerekiyordu. Tüm balıkçılarımız çok olumlu yaklaştı. Yapılacak olan mobil gümrük Enez'in kaderini değiştirecek ve ekonomik katkı sağlayacaktır. Mobil gümrük ile Yunanistan ile ilişkilerimiz daha gelişecek ve gelecek olan turistler Enez ekonomisine can suyu olacaktır. Çalışmalarımız sürüyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin