Millet Bahçesi 500 gün sonra tamam

Ak Partinin Edirne’deki en büyük yatırımları arasında yer alan Millet Bahçesinde çalışmalar başladı. Yaya ve araç girişi yasaklanan Söğütlük Ormanına yapılacak Millet Bahçesi 14 Mart 2024 tarihinde hizmete girecek.

Millet Bahçesi 500 gün sonra tamam

212 milyon liralık yatırım  yapılacak olan Millet Bahçesi Ak parti Hükümetinin Edirne’ye yaptığı büyük yatırımlar arasında yer alıyor. Söğütlük Ormanı olarak bilinen ve uğruna DYP İl Başkanı İzzet Arseven’in can verdiği orman, Ak Parti Hükümetinin Edirne yatırımları arasında yer alarak Millet Bahçesi olacak. Bu arada edinilen bilgiye göre Millet Bahçesinden İzzet Arseven adı kaldırılmayacak.

212 MİLYON LİRA HARCANACAK

Eylül Ayında ihalesi yapılan ve sözleşme bedeli 212 milyon lira olarak belirlenen çevre düzenlemesi işi için, ilgili firma yapacağı çalışmalar kapsamında tabelasını orman girişine astı. Toplam beş yüz gün olarak belirlenen iş süresinin 14 Mart 2024 tarihinde bitirilmesi hedefleniyor.

ALKOL SATIŞI VE İÇİLMESİ YASAK

Öte yandan Millet Bahçesinde alkol satışı yapılmayacağı ve piknik alanlarında alkol içilmesinin yasaklanacağı belirtildi. Yakın kaynaklar vatandaşın can ve mal güvenliği, huzuru için böyle bir karar alınacağını belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server