Kontak mı kapatacaklar? Blöf mü yapacaklar?

ETUS Yönetimi Trakya' nın Şehiriçi Kooperatif Başkanları ile birlikte yarın yapacakları toplantıda hangi kararı alacak? Sosyal Medya'dan ilan ettikleri gibi kontak mı kapatacaklar? Çalışmaya devam mı edecekler?

Kontak mı kapatacaklar? Blöf mü yapacaklar?

Pandemi döneminde Belediye Başkanı Recep Gürkan'a verdikleri sözü yerine getirerek zor şartlarda çalıştıklarını ancak bundan sonra kontak kapatma zorunda kaldıklarını yaptıkları açıklama ile duyuran Edirne Toplu Ulaşım Sistemi yönetiminin yarın alacağı karar merakla bekleniyor. Basına açıklama yapmak için yarın bir toplantı yapılacağını belirten ETUS Yönetimi, "16.12.2020 Tarih Çarşamba günü saat 13:00 da Yeniimaret' te ki toplantı salonumuzda pandemi kurallarına uyarak tüm Trakya' nın Şehiriçi Kooperatif Başkanları ile beraber başkanımız basın açıklaması yaparak vatandaşımızı bilgilendireceklerdir. Tüm basınımız davetlidir." diye bilgi notu gönderdi.

SOSYAL MEDYADA NE DEMİŞLERDİ?

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik,  Belediye Başkanı Recep Gürkan'dan özür dileyerek, pandemi döneminde  dayanacak güçlerinin kalmadığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın pandemi döneminde esnafa hibe ve kira yardımı açıklamasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan ETUS Başkanı Hakan Giyik, "Biz ne olacağız söyleyin. Bittik artık. Ne yapmamızı istiyorsunuz. Amacınız halkı mağdur etmekse, Recep Gürkan başkanım özrüne sığınıyor ve senin isteğin üzerine zarar da etsek çalıştık. Ama dayanacak gücümüz yok artık, özür dileriz. Başkanım" ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN GÜRKAN'IN KONTAK KAPATMAYA İZİN VERMEYECEĞİ BELİRTİLDİ

Bu arada yakın kaynaklar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kontak kapatma gibi bir eyleme izin vermeyeceğini belirttiler. Başkan Gürkan'ın aynı zamanda ETUS Başkanı olduğu ve bindiği dalı kesmeyeceğini belirten kaynaklar, "ETUS'un başkanı olan Recep Gürkan bu eyleme izin vermez. Halkın tepkisini çekmek istemez ve muhakkak bir çıkış yolu bulur ve ETYS esnafının rahat nefes almasını sağlar" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu