Kişiye özel uygulama mı?

DSİ tarafından Tunca nehri üzerine yapılan bent tepkilere neden oluyor. Bu bölgede tarlası olanlar, "DSİ Edirne Bir Oda başkanının talebi üzerine bu  uygulamayı yaptı ama, şimdi biz nasıl tarlamızı sulayacağız" dediler.

Kişiye özel uygulama mı?

DSİ 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Tunca nehri üzerine yapılan ve suyun Eski Tunca koluna basılmasını sağlayan bent için tartışmalar sürüyor. Yapılan bent'in bir oda başkanının talebi üzerine yapıldığını ve bu kişiye rant sağlandığını belirten bölgedeki tarla sahipleri, "Eski Tunca nehri yatağına su basılması için daha önce bir menfez yapıldı ancak yanlış yapıldı. Çünkü nehirden yüksek ve eski Tunca koluna su gitmiyordu. Şimdi ise Tunca nehrinin önü kesilerek bent yapıldı. Biz eski Tunca yatağına su verilmesin demiyoruz, su verilsin ama bu yatakta zaten tek bir temizleme çalışması dahi yapılmadı. Şimdi Tunca'nın önünü kesiyorlar ve diğer tarla sahiplerini düşünmüyorlar. Bu konuda yasal haklarımızı arayacağız. DSİ sadece bir oda başkanın talebi ile bu uygulamayı yapmış ve ne bizim ne diğer köy muhtarlarının görüşünü almamıştır" dediler.

"ESKİ YATAKTA SU OLMASI GEREKİYOR"

Bu arada Eski Tunva nehri yatağı kenarında çeltik tarlası olanlar ise yaptıkları açıklamada, "Eski yatak çamur deryası olmuştu. Buraya su verilmesi gerekiyor ve bu konuda uzman kişiler DSİ yetkilileri. gereken ne ise yapılsın" dediler.

TEPKİLERDEN SONRA SEVİYE DÜŞÜRÜLDÜ

Öte yandan gelen tepkiler üzerine DSİ 11 Bölge Müdürlüğü yetkilileri, suyun akışını engelleyen bent'in üzerinden malzeme alarak, suyun akışının hızlanmasını sağladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu