Kapılar kapandı, İşletmeler kaldırıldı

Enez Balıkçı barınağının giriş kapısı kapandı. Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş, göreve başlar başlamaz ilk iş olarak Enez Balıkçı barınağını ele aldı. Bu günden sonra balıkçı barınağına araç ile sadece teknesi olanlar girecek, ticari işletme olmayacak. Balık ekmek keyfi yapılmayacak.

Kapılar kapandı, İşletmeler kaldırıldı

Enez Kaymakamlığına atanan Şükrü Alperen Göktaş, ilk iş olarak Enez Balıkçı Barınağını ele aldı. Balıkçı barınaklarını yönetmeliğinin uygulanmasını isteyen Kaymakam Göktaş,ın emirleri doğrultusunda bu günden itibaren Enez Balıkçı Barınağına tekne sahipleri dışında araç ile girişleri olmayacak.

BALIK-EKMEK KEYFİ BİTTİ

İşletmesi Enez Su ürünleri Kooperatifinde olan Enez Balıkçı Barınağının ana giriş kapısı bu günden itibaren kapatıldı. Barınağa tekne sahipleri, trol ve gırgır teknelerinden balık alacak araçlar dışında araç girişi olmayacak. Bununla birlikte barınak içine hiç bir ticari faaliyete izin verilmeyecek. Bu kapsamda seyyar Kokoreç aracı barınak dışına çıkartılırken,Delfin tekne restaurant önündeki balık pişirme barakası da yıkıldı. Tekne restaurantında faaliyetine izin verilmeyeceği belirtildi.

TEL ÖRGÜLER YENİLENDİ

Bu arada Balıkçı barınağının güvenliğinin sağlanması amacı ile geçtiğimiz yapılan tel örgüler onarılarak yenilendi. İşletme önleri de tel örgü ile kapatıldı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Balıkçı barınağında önlemlerin olumlu olduğunu ancak bu süreçte ticari işletmelerin kaldırılmasının doğru olmadığını belirten vatandaşlar, "Pandemi dönemi var ve esnaf borç içinde. Zar zor ayakta kalan esnafa da darbe vurmanın anlamı yok. Yasalar uygulanmalı ama bu dönemde değil. Mobil Deniz Gümrüğü kurulacak diye esnafı kapı önüne koymanın mantığı yok. Gümrük ne zaman yapılacaksa zaten önlemler alınırdı" dediler.

ÖZEL TEKNELERE BAĞLAMA YERİ GÖSTERİLECEK Mİ?

Öte yandan Mobil Deniz Gümrüğünün kurulmasından sonra, trol ve gırgır teknelerinin iç limana alınacağı ve özel teknelerin Balıkçı barınağına bağlanmayacağı iddia edildi. İç limanın derinleştirileceği ve balıkçı teknelerinin  buraya bağlanacağı belirtilirken, özel teknelerin ne olacağı konusunda ise net bilgi alınamadı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu