İşgal bitiyor, iş yerleri açık ihaleye çıkıyor

Edirne Belediyesine ait işyerleri açık ihale ile kiraya verilecek. Yaklaşık 3 yıldır işgalci durumunda olan ve  ecrimisil ödeyenler açık ihale için hazırlıklara başladı. Bu arada vatandaşlar, “Edirne Belediyesinden sadece büfe yeri kiralayan daha sonra genişledikçe genişleyen, belediyeden kiraladığı işyerini üçüncü şahıslara verenler göz ardı edilmesi. Belediye buna göre ihaleye çıksın. Sonuçta bunlar Edirne’nin malı ve kimse kayırılmasın” dediler.

İşgal bitiyor, iş yerleri açık ihaleye çıkıyor

Edirne Belediyesinin gündeminde ihale var. Yaklaşık 3 yıldır Edirne Belediyesine ait mülklerde işgalci olan ve ecrimisil ödeyen kiracılar şimdi ihale hazırlığı yapıyor. Bu gün yapılan basın toplantısında açıklama yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan, otogar dahil tüm işletmelerin Haziran ayı içinde ihaleye çıkacağını söyledi. Son günlerde kamuoyunun gündemine yerleşen terminal ile ilgili açıklama yapan Başkan Gürkan, “Terminalden kira bedeli alınmaması gibi bir durumun söz konusu değil. Otogarın sözleşmesi 20 Ocak 2019'da bitmişti. SPK lisanslı değerleme uzmanı  tespit yaptı ve ecrimisil bedeli tespit edildi. Encümende alınan kararın ardından 'geçmişe dönük olarak şu kadar ecrimisil bedeli ödeyeceksin' demişiz. Pandemide dahil bir kuruş indirim yapmadan biz otogar işletmesinden Edirne Belediyesinin tüm ecrimisil bedellerini almışız.” Dedi.

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI, ANITLAR KURULU TARAFINDAN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Bu arada otogar işletmecisi ve yatırımcı Mustafa Altunhan’ın Tunca nehri kenarında bulunan ve bir süre önce satın alarak dış cephe boyaması ve iç tadilat yaptığı Tarihi Un Fabrikası ile ilgili işlem yapıldığını ve idari para cezası kesildiğini belirten Başkan Gürkan, hiç kimseye ayrıcalık yapılmayacağını söyledi. Öte yandan Anıtlar Kurulu tarafından da gerekli tutanağın düzenlenmesinden sonra savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu