İlk Gün Denetimi

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilen ve bugün yüzyüze eğitime başlayan okullarda incelemelerde bulundu.

İlk Gün Denetimi

Kontrollü Sosyal Hayat döneminde yüzyüze eğitim öğretime açılan okullarımızdan Plevne İlkokulu ve Hatice Erkut Anaokulunda incelemelerde bulunan Vali Canalp, okul öncesi sınıflar ile birinci sınıfları ziyaret etti. Okul girişinde görevliler tarafından ateşi ölçülen Vali Canalp, sınıf girişinde hijyen görevlisi öğrenci tarafından tutulan kolonya ile ellerini dezenfekte etti.

 Plevne İlkokulunda incelemelerin ardından Hatice Erkut Anaokuluna geçen Edirne Valisi Ekrem Canalp, sınıfları ve hobi bahçelerini inceledi. 

Okullarda eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için tüm tedbirler alındı. Temizlik, maske ve mesafe kurallarının hatırlatıldığı afişler görünür yerlere asıldı, okulların pratik bir şekilde dezenfekte edilebilmesi için 3.000 el pulvalizatörü ve her okulumuza hijyen paspası dağıtıldı. Ayrıca okullarımızda hijyen personelleri görevlendirildi.  Edirne Valisi Ekrem Canalp, "Yüzyüze eğitim öğretime başlayan okullarımızda tüm tedbirlerimizi alarak bütün ihtiyaçlarını karşıladık. Okullardaki görevlilerin yanında dezenfektan ekiplerimizde periyodik olarak çalışmalarına devam edecek. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server