İddialar doğru mu?

Edirne Belediyesine ait mülklerde yıllardır işgalci durumda olan ve işgal ettikleri mülkleri üçüncü şahıslara kiraya vererek, Edirne Belediyesine vermeleri gereken kiranın çok üzerinde haksız kazanç elde eden kiracıların büyük bir kısmının Belediyeye kira ödemediği iddiaları gündeme geldi. Gazeteci Lütfü Karakaş’ın gündeme getirdiği iddialara bu günde kadar hiç kimse cevap vermedi.

İddialar doğru mu?

Gazeteci Lütfü Karakaş’ın iddialarına cevap gelmedi. Edirne Belediyesinin mülklerinde yıllardır işgalci durumda olan ve belediyeye ait mülklerinin bir çok bölümünü üçüncü şahıslara kiraya vererek Edirne Belediyesine  ödemeleri gereken kiranın çok üzerinden kazanç elde eden işgalcilerin büyük bir bölümünün Edine Belediyesine kira ödemediğini gündeme getiren Gazeteci Lütfü Karakaş köşesinde şöyle yazmıştı.

“Hadi can alıcı soruyu yöneltelim,

Kiracılardan tahsilât oranı yüzde 50 düzeyinde olduğuna göre,

Bilmiyoruz, hangi kiracının ne kadar borcu var.

Kim bilir belki de, aralarında her gün tıklım tıklım dolu olup para kazananlar var.

Bırakın meclis üyeleri görsün listeyi.

Sonra,

Kirasını yıllarca ödemeyen işletmeciler neden tahliye edilmez ki,

İcra takibi başlattın tamam da,

Tahsil edemiyorsun, belki de yıllarca para alınamayacak,

Kirayı ödemeden işletmeye devam,”

Bu köşe yazısından sonra ise tek bir cevap hiç kimseden gelmedi.

KİRALAMA İŞİ BELİRSİZ

Öte yandan yasal olarak açık ihale ile işyerlerini kiraya vermesi ve mülklerinin izinsiz olarak üçüncü şahıslara kiraya verilmesi konusunda yeni bir düzenleme yapması gereken Edirne Belediyesinin 3 yıldır  kiralama için meclis kararı alınmasına rağmen neden ihale yapmadığı ise merak konusu oldu. Bu arada edinilen bilgiye göre kiralamanın 2023 seçimlerinden sonra yapılması için gerekli girişimler yapıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server