Hudut Karakollarını ziyaret etti

Edirne Valisi  H. Kürşat Kırbıyık, Türkiye-Yunanistan sınırında bulunan hudut karakollarını ziyaret ederek kahraman askerlerimizle bir araya geldi. Vali Kırbıyık, Flamingoların fotoğrafını çekti, dürbün ile sınırı izledi.

Hudut Karakollarını ziyaret etti

Vali H. Kürşat Kırbıyık Türkiye-Yunanistan sınırında bulunan Rahmanca, Alibey Hudut Karakolu, 3 Hudut Bölük Komutanlığı, Hisarlı Şehit Onbaşı Süleyman Cevizkıran Hudut Karakolu, Mezbahane Kule Bölgesi, Ferre Hudut Bölüğü ile Sancaktar Hudut Karakollarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Vali Kırbıyık, hudut karakollarına yaptığı ziyaret ve incelemeler esnasında 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özay’dan sorumluluk bölgelerindeki birlik ve hudut karakolları hakkında bilgiler aldı. Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gece gündüz demeden görev icra eden Mehmetçiklerimiz ile bir araya gelerek sohbet eden Vali Kırbıyık, sınırda askerlik yapmanın büyük onur ve gurur olduğunu belirterek, askerlerimize başarılar diledi.

Vali Kırbıyık, " Sınır karakolunda gözünüzü kırpmadan aziz vatanımızın bekası için nöbet tutuyorsunuz.  Devletimiz, milletimiz ve değerli aileleriniz sizlerle onur ve gurur duyuyor. Hepinizi alnınızdan öpüyorum. Allah sizleri korusun, vazifenizde üstün başarılar diliyorum” diye konuştu. Ziyaretlerde Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’a Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci Meriç Kaymakamı Uğur Kapar, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve Enez Kaymakamı Cafer Ekinci eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server