Gürkan tedbirleri yerinde inceledi

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 tedbirleri kapmasında Edirne Belediyesi, mevcut meyve-sebze pazarlarındaki kalabalığı azaltmak ve teması en aza indirgemek adına Pazar Günü, Özgür Çocuklar Parkı’na sebze-meyve pazarı kurdu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da Eşi Esra Gürkan ile birlikte kurulan pazarı gezerek, tedbirleri yerinde inceledi, alışveriş yaptı, vatandaşları ve esnafı sosyal mesafe kurallarına uymaları için uyardı.

Gürkan tedbirleri yerinde inceledi

Edirne Belediyesi, COVİD-19 salgınına karşı çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Daha ilk günlerde kentte kurulan meyve-sebze pazarlarında çeşitli önlemler alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pazarlarda oluşan kalabalığı engellemek ve teması mümkün olduğunca en aza indirebilmek adına; virüs süresince Pazar günleri de meyve-sebze pazarının kurulmasına karar verdi. Bu kapsamda Özgür Çocuklar Parkı’na meyve-sebze pazarı açıldı. Sabahın erken saatlerinde pazarın kurulacağı alana giden Edirne Belediyesi Zabıta ekipleri, tüm önlemleri aldı. Esnaf belli bir mesafeye uygun olarak tezgah açtı.  Pazara gelen vatandaşların ateşleri ölçüldü, maske ve eldiven dağıtıldı, sık sık ‘sosyal mesafeye’ koruyun çağrıları yapıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da Eşi Esra Gürkan ile birlikte Özgür Çocuklar Parkı’na kurulan pazarı ziyaret etti. Pazarda sebze-meyve alışverişi yapan Gürkan, vatandaş ve esnafla sohbet etti; Edirnelilere ‘Evde Kalın’ çağrısı ile ‘Sosyal Mesafeyi Koruyun’ çağrılarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin