Gündeme getirmiştik

40 yıl önce yapılan binalar ile 500 evlerin risk taşıdığı konusunda yaptığımız uyarılar gerçeği ortaya çıkardı.. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'de 1. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi'nde bulunan Yenisuiş Sitesi 42/A blokta belediye ekipleri ile birlikte incelemelerde bulundu ve binanın riskli olduğunu açıkladı. Peki yeter mi?

Gündeme getirmiştik

Edirne’nin 1.Murat Mahallesi’nde 1979’da inşaatına başlanan sitelerin bir tanesinin zemininde taşıyıcı kolonlarda ciddi problemler tespit edildiğini belirten Başkan Gürkan, “ Kat malikleri ve mülkiyet sahipleri ile konuşuldu. Dün akşam belediyemiz aracılığıyla riskli yapı denetimi için başvurularını yaptılar. Bugün de tespitlerini yaptık. 10 daireli blokta ciddi sıkıntılar, problemler var. Bir vatandaşımız kaldı, O’da bugün belediye desteği ile taşınarak binanın tamamen boşaltılmasını sağlıyoruz. Gerekli güvenlik önlemlerini de alarak, riskli yapı denetim sonuçları da çıktıktan sonra binanın yıkımını gerçekleştirerek, riski ortadan kaldırmış olacağız. Ardından da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için konuşarak, belediye olarak bütün çözümleri alacağız” dedi.

"BU BÖLGEDEKİ TÜM YAPILAR İNCELENMELİ"

Bölgenin sulanabilir tarım arazisi olduğunu ve Tunca nehrinin taşması ile bir çok binanın bodrum katlarının su ile dolduğunu belirten uzmanlar, "Bu bölgede acilen inceleme yapılması gerekiyor. Özellikle 500 evler olarak bilinen ve lojman olarak kullanılan binalarda acilen yapı denetimi yapılmalı" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server