ETUS nereye koşuyor?

Edirne Kent içi ulaşımda tekel durumunda olan ETUS'u zor günler bekliyor. Borç batağında olan,  haciz dosyaları kabaran ETUS'u bu durumdan nasıl çıkacağı ise konusunda ise net bir bilgi verilmiyor.

ETUS nereye koşuyor?

ETUS'u zor günler bekliyor. Biz zamanlar hat devri  yüz binlerle ifade edilen ETUS, üst üste gelen haciz dosyaları ile  baş edemez  iken, hattını devretmek isteyenleri de aynı borçlar bekliyor. Tüm  malları üzerinde haciz bulunan ve bu yüzden mal varlıklarını satamayan ETUS yönetimi, azalan gelirler ile çalışanların maaşlarını ödemekte zorlanıyor. Kısa bir süre önce araçlara mazot alamayacaklarını ve araçların yolda kalacağını açıklayan ETUS Yönetim Kurulu Başkanı ve Edine Belediye Meclis üyesi Hakan Giyik,in haciz ve borçlarla ilgili açıklama yapması ve ortakları rahatlatması bekleniyor.

HACİZ DOSYALARI KABARDI

Her geçen gün artan haciz dosyaları sayısının yüze yaklaştığını belirten yakın kaynaklar,  borçların altından kalkılacak düzeyde olmadığını belirttiler. ETUS Başkanı hakan Giyik'in görevi devraldığı zaman kooperatifin kasasında para  olduğunu şimdi ise kasanın tam takır olduğunu belirten yakın kaynaklar, "Sadece haciz değil, bir çok dava ile boğuşan kooperatif için daha da zor günler gelecek. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın acilen olaya el koyması ve yönetim ile bir araya gelerek çıkış yolu bulması gerekiyor" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu