ETUS Başkanı ne demek istedi?

Borçları her geçen gün artan ve tüm mallarına haciz gelen, 50 milyon liranın üzerinden borcu bulunan Edirne Toplu Ulaşım sistemi Başkanı Hakan Giyik, "Araç sayımızı düşürdük, 150 araç ile hizmet veriyoruz. Allah şoför esnafının yardımcısı olsun" dedi.

ETUS Başkanı ne demek istedi?

Edirne'de toplu ulaşımı sağlayan ve son yıllarda haciz kıskacı ile boğuşan ETUS,  seferde olan araç sayısını düşürdü. Sistemde 150 araç ile hizmet verdiklerini belirten ETUS Başkanı Hakan Giyik, artan maliyetler nedeni ile böyle bir yola gittiklerini söyledi.  236 kayıtlı aracı olan ETUS'un halen 150 araç ile servis verdiğini belirten Giyik, " Bu bir aracın günlük yakıt maliyeti. Şu anda yolcu sayımız önceki dönemlere göre yüzde 35 düşük. Bu nedenle sistemde 150 araç ile hizmet veriyoruz. Toplamda günlük yakıt maliyetimiz 100 bin liraya dayandı. Zam istediğimizde insanlar bizlere kızıyorlar. Hak veriyoruz hayat inanılmaz pahalı ancak bizlerde bu maliyetler altında eziliyoruz. Zam alsak dahi, ne pompadaki fiyata ne de diğer girdi maliyetlerine yetişemiyoruz. Şoför esnafının Allah yardımcısı olsun” dedi.

ARAÇ SAHİPLERİ ZAMLARDAN ŞİKAYETÇİ, YÖNETİMDEN MEMNUN

Bu arada son gelen zamlardan şikayetçi olan araç sahipleri, yönetimden memnun oldukları nı belirttiler. 10 milyon  borç ile yönetimi devralan ve halen 50 milyon liranın üzerinde borcu bulunan ETUS yönetimi son yapılan genel kurulda üyelerden destek alarak yeniden göreve gelmişti. 100'den fazla icra dosyası olan ETUS'un ortakları  10 milyon lira borç ile devraldıkları  ve halen borcu 50 milyon liranın üzerine çıkaran yönetime destek vererek, geleceğin daha güzel olacağı imasını yaratmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server