Esnaf batıyor mu?

Edirne'nin ünlü ve yaptığı yatırımlar ile tanınan Ciğerci Ustası Niyazi Yavuz isyan etti. "Dayanacak gücüm kalmadı. İşyerlerimiz açılsın"

Esnaf batıyor mu?

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, pandemi nedeniyle yalnızca paket servis yapabilen işyerlerini ziyaret ederek; esnafların sıkıntılarını dinledi. CHP’lilerin ziyaret duraklarından biri de Edirne tava ciğerinin önde gelen işletmelerinden Ciğerci Niyazi oldu. Sosyal medya hesabından ziyaretle ilgili fotoğraf paylaşan İl Başkanı Pekcanlı, Niyazi Usta’nın “Artık dayanacak gücüm kalmadı.” dediğini ifade etti.

Kişisel sosyal medya hesabından ziyaretle ilgili fotoğraf paylaşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Pandemi dolayısıyla dükkanı kapalı olan ve sadece paket servis yapabilen Edirne tava ciğerinin önde gelen temsilcilerinden Niyazi ustamızı milletvekilimiz ve merkez ilçe başkanımızla beraber ziyaret ettik; halini hatırını sorduk. Tam 80 kişi çalıştırıyormuş, kimseyi işinden etmemiş ama ‘artık dayanacak gücüm kalmadı’ dedi. İşyerlerinin bir an önce gerekli önlemlerin alınarak açılmasını istiyor.” ifadelerini kullandı.

BİR ÇOK YATIRIM YAPMIŞTI?

Edirne'de daha fazla kişiye istihdam sağlamak isteyen Ciğerci  Niyazi, Alipaşa orta kapı çıkışındaki kiralık işyerine ilave olarak şehir girişine yapılan tesiste bir çok işyeri kiralamış ve çalışan sayısını 100'e yakına çıkarmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER