Engeller ve engellemeler onu yıldırmıyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan engel ve engelleme tanımıyor. Alt yapının bir an önce bitmesi için gece gündüz denetimlerini sürdüren Başkan Gürkan, şehrin susuz kalmaması içinde aldığı önlemler ile tam not aldı.

Engeller ve engellemeler onu yıldırmıyor

Belediye başkanlığı döneminde ustalık dönemini yaşayan ve aldığı karar ile Edirne'nin 50 yıllık sorununun çözümü için adım atan  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, engel ve engelleme tanımıyor. Alt yapının büyük bir bölümünün tamamlandığını belirten Başkan Gürkan, yapılan çalışmaları gece gündüz denetliyor. Alt yapı çalışması yapan firma ve üst yapı çalışmalarına katılan Edirne Belediyesi ekiplerini denetleyen Başkan Gürkan, yaptığı çalışmalar ile çalışanlara da moral veriyor. Su ve Kanalizasyon bölümünde çalışan bir çok işçinin Korona testinin Pozitif çıkmasına rağmen, işlerin aksamadığını ve personelin büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Başkan Gürkan, "Bu dönemde bende sürekli olarak personelimizin yanında oluyorum. Onlar üşüyorsa benim sıcak oda da oturmamım anlamı yok" dedi.

BİDON İÇİNDE YAKILAN ATEŞTE ISINDI

Barajlarda su seviyesinin azalması ile kuraklık tehlikesi yaşayan Edirne'de halkın susuz kalmaması için çare üreten Başkan Gürkan, yapılan çalışmaları da yerinde denetledi. Hava sıcaklığının eksilere düştüğü anlarda bidon içinde yakılan ateşin başına ısınan ve çalışmalar bitene kadar ayrılmayan Başkan Gürkan, "Bu zor zamanda elbirliği etmeliyiz. Hava soğuk, şartlar ağır olabilir ama bende  çalışanlarımız gibi üşüyorum ve onların ne şartlarda çalıştığını görüyorum. Edirne'liler her zaman en iyisine layıktır ve bizde onlara hizmet için buradayız" dedi. Engel ve engellemelerin kendisi için sorun olmadığını belirten Başkan Gürkan, "Hiç bir engel bizi yolumuzdan çeviremez" diyerek, alt yapının en kısa sürede bitirileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server