Edirnelilerin hatıralarında yaşayacak

Edirne SSK hastanesinde yıkım başladı. Edirneliler hastane anılarını hatıralarında yaşatacak. Milli Emlak Müdürlüğüne  ait olan binanın yıkımdan sonra arsasının ne olacağı ise netlik kazanmadı. Satılacak mı? Kamuya ait bir bina mı yapılacak? TOKİ’ye mi devredilecek?

Edirnelilerin hatıralarında yaşayacak

Edirneliler için en önemli yapılardan olan ve bir çok kişinin doğduğu SSK hastanesinde yıkım başladı.   Sosyal güvenlik kurumlarının birleşmesi ve Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte  kapatılan ve sadece küçük bir bölümü hizmet  veren hastanede dün başlayan yıkım çalışmaları öncesi içinde bulunan demirbaşlar söküldü, bina yıkıma hazır hale getirildi.

YIKIM SONRASI ARSASI NE OLACAK?

Mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan binanın arsasının Edirne’nin en değerli mülklerinden olduğunu belirten emlakçılar, arsanın satılması halinde yüksek fiyatlar verileceğini söylediler. Yıkım sonrası arsanın ne olacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmaz iken, yakın kaynaklar arsa satışının gündemde olduğunu veya bir kamu kurumu için tahsis edilebileceğini söylediler. Bazı kaynaklar ise arsanın TOKİ’ye devredileceğini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu