Edirne otogarından şikayetler bitmek bilmiyor, mülk sahibi seyrediyor

Mülkiyeti Edirne Belediyesine ait olan Şehirler arası otogardan şikayetler bitmiyor. 47 aydır ihale bekleyen otogardan memnun olan kimse yok. Vatandaşlar, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bir gün olsun otogara gelip neler olduğunu gördü mü veya görmek istiyor mu? “dediler.

Edirne otogarından şikayetler bitmek bilmiyor, mülk sahibi seyrediyor

Edirne’nin  yüzü olması gereken Edirne otogarından şikayetler bitmek bilmiyor. Gece ayrı bir dert, gündüz ayrı bir dert olan Edirne otogarından şikayetlerini sosyal medya yolu ile dile getiren vatandaşlar, mülk sahibi Edirne belediyesinin burasını adeta gözden çıkardığını iddia ettiler.  Otogarı her yerinin döküldüğünü içinde bulunan işyerlerinin işgalci tarafından yasal olmamasına rağmen üçüncü şahıslara kiraya verildiğini belirten vatandaşlar, İlçe otogarlarının bile Edirne otogarından daha düzenli olduğunu belirterek, “Belediye Başkanı Recep Gürkan ne zaman otogara gitmeyi düşünüyor. Yanına basını alsın ve otogara gidip her şeyi kendi gözü ile görsün. Belki o zaman ihaleye çıkmayı düşünür” dediler.

“KAPI ÇIKIŞ PARASI YÜZÜNDEN BELEDİYE ZARARA UĞRUYOR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Metro Turizm ile lan kiralama sözleşmesinin sona ermesinden sonra mahkeme müracaat ederek kapı çıkış ücretlerinin belediye tarafından alınmasının sağlandığını belirten bir kişi, “aynı uygulama Edirne otogarında da yapılmalıydı. Sözleşme bittikten sonra kapı çıkış paraları Edirne Belediyesi tarafından alınarak belediye büyük bir gelir elde edebilirdi” dediler.

VATANDAŞ OTOGAR İLE İLGİLİ NELER SÖYLÜYOR?

İşte vatandaşın sosyal medya üzerinden söyledikleri,

-Bir çok memleket gördüm Edirne nin ki gibi bakımsız otogar görmedim temizliği de sıfır.

-Edirne otogari cok kötü ve pis. İhaleyi alan firma insalllah sehrimize yakısan güzel bir hale getirir

-Hayırlı bir karar belki serhat şehri normale dönerde bir kaç otobüs firması rekabet olursa halkımızda insani fiyatlarla yolculuk yapar darısı tekel olan Etus a Tek elden olan herseye otopark zincirleri vs.

İnşallah Edirne 'ye yakışır bir otogara sahip olunur. Edirne halkı yıllarca bu otogarla mahrumiyet yaşadı, herşeyin hayırlısı.

-Otogar çok bakımsız

-Böyle bir köy için o otogar normal.

-Otogarı bütünsel olarak belediye işletmeli, yazıhaneler ihaleye çıkarılıp, her firma sadece bir yazıhane kiralayabilmeli. Böylece hem daha güzel ve güvenli biir otogarınız olur hem de rekabet kaliteyi artırıp bilet fiatlarını makul düzeye çeker

-Lütfen şu otogarı guzellestirin wc dahil her yer berbat ????bir Edirneli olarak gerçekten utanıyorum bol bol köpek ve sinek ..nedir bu yaa otobüsten iniyorsun minibüs bekliyceksin dikil babam dikil oraya bir kaç tane bank koy ???? hastası olur yaşlısı olur y… Devamını Gör

-EDİRNE OTOGARI hiç de İL' imize yakışır durumda değil, yazıhanelerin bulunduğu yere girişte camları kırık kapılar var, büfelerde isteyen istediğini istediği fiyata satıyor çünkü ilgili kurumların hiç birisinin DENETİMİ YOK. İster ALTUNHAN TURİZM olsun … Devamını Gör

-Edirnede senelerce ogrenci olarak kaldim rezil bir tadimacilik sistemi vardi. Volkandi sonra metro-volkan oldu. Ulusoyu, niluferi otagara sokmadilar. Zorbaligin hasini yapti. Simdi magdur oldum diyor. Asla magdur olacak biri degil.

-otogar kimin yönetiminde iken böyle pis durumlara düştü sorgulamak gerek

-Edirne’den 190 kilometre yolu öğrencileri 250 liraya götürürken hiç ses çıkmıyordu otogar güzel para kazanıyordu

-Edirne otogarı ihalelerini yaparken otogar projesi hazırlanmalı ihaleyi alan firmada bunları yerine getirmek zorunda olmalı sedefci döneminde Altunhan edirneli olduğu için verdiği ni düşünüyorum ama sedefcide terminali düzenleme programı sunmuştur ama … Devamını Gör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server