Edirne esnafına kötü haber!

Bulgaristan olağanüstü salgın durumunu bir ay daha uzatma kararı aldı.

Edirne esnafına kötü haber!

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, basına yaptığı açıklamada Sağlık Bakanının emriyle koronavirüs (COVID-19) nedeniyle olağanüstü salgın durumunun bir ay daha uzatılacağını duyurdu. Buna göre ülkedeki olağanüstü salgın durumu Ağustos ayının sonuna kadar uzatıldı.

Koronavirüs krizinin sonuçlarının üstesinden gelmek için hükümetin kararlaştırdığı yaklaşık 2 milyar levaya mal olacak yeni sosyo-ekonomik önlemleri tanıtan Bulgaristan Başbakanı Borisov, ”Sağlık Bakanının olağanüstü salgın durumunu bir ay daha uzatacağız, böylece bu önlemler işe yarayabilir” dedi.

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Dr. Angel Kunçev, haziran ayında sınır kontrollerini uygulamak için ülkede yürürlükte olan diğer tedbirlerle birlikte salgın durumunun uzatılması gerektiğini söylemişti.

Basın toplantısında yer alan Bulgaristan’ın Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe (NFSB) Partisi Genel Başkanı Valeri Simeonov, turizm endüstrisinin talebi üzerine Moldova, İsrail, Kuveyt, Sırbistan ve Kuzey Makedonya'dan gelen turistlerin 72 saat önceden alınmış negatif PCR raporu ile ülkemize giriş yapmalarına izin verileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server