Edirne Belediyesinden dev adım

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pandemi nedeniyle şehir merkezinde faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan işyerlerindeki çalışanlara, 3 ay süresince maddi destekte bulunacakları müjdesini verdi. Başkan Gürkan ayrıca Edirne İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda faaliyetlerini tamamen durduran belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira alınmayacağını; faaliyetlerini kısmen durduran ya da devam eden belediye kiracılarından ise yine 3 ay boyunca kiralarında yüzde 75 oranında indirim yapılması için Belediye Meclisi’ni 25 Aralık Cuma günü olağanüstü meclis toplantısına çağırdı.

Edirne Belediyesinden dev adım

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çalıştıkları işyerleri pandemi nedeniyle kapatılan çalışanlara 3 süreyle maddi destekte bulunacaklarını söyledi. Pandemi nedeniyle Edirne’de 447 işyerinin tamamen kapalı olduğunu belirlediklerini kaydeden Gürkan şunları söyledi: “Esnaf odalarıyla görüştüm ve 447 işyerinin kapalı olduğunu öğrendim. Bunların içinde kahvehane, lokanta, cafe, çay bahçeleri, halı sahalar gibi işletmeler var. Bunlar için bizim bir yetkimiz yok. Ama burada asıl odaklanılması gereken işyeri tamamen kapatıldığı için maaş alamayan çalışanlar. Faaliyeti tamamen kapatılan işyerlerindeki çalışanların sayılarını tespit ederek, işe gidemeyen, maaş alamayan arkadaşlarımıza Belediye olarak maddi destekte bulunacağız. Belki çok büyük rakamlar değil ama onların yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Arkadaşlarım bununla ilgili çalışmalarını tamamladı. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası ile de bu konuda görüşeceğiz. Bizim tahminimizce bin 500 – iki bin arasında bu şekilde olan çalışan var.”Başkan Gürkan ayrıca Edirne İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda faaliyetlerini tamamen durduran belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira alınmayacağını; faaliyetlerine kısmen durduran ya da devam eden belediye kiracılarından ise yine 3 ay boyunca kiralardan yüzde 75 oranında indirim yapılması için Belediye Meclisi’ni 25 Aralık Cuma günü olağanüstü meclis toplantısına çağırdı.

KİRALARDA İNDİRİM

 Edirne İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda faaliyetlerini tamamen durduran belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira alınmayacağını; faaliyetlerini kısmen durduran ya da devam eden belediye kiracılarından ise 3 ay boyunca kiralarında yüzde 75 oranında indirim yapmak istediklerini belirten Gürkan, “Hem işyerlerini kapatılması nedeniyle maaş alamayanlara vermek istediğimiz destek hem de Belediye kiracıları için düşündüğümüz bu düzenlemeye sanıyorum Belediye Meclisi’mizin değerli üyeleri de olumlu yaklaşacaklardır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin