Değişmeyen Ağa olma yolunda

Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim:  "Edirne'yi seven, ata sporunu seven, peygamber sporunu seven ve buna da layık olan bir kardeşim çıkarsa ağalığı vereceğim. Ama çıkmazsa imkanımız ve ömrümüz yettiğince Kırkpınar'ın hamisi olacağım"

Değişmeyen Ağa olma yolunda

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 10 kez güreş ağalığı yapan 2 altın kemer sahibi Seyfettin Selim, bu yıl da ağalığı alırsa 3. kemerini takmaya hak kazanacak. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin rekortmen ağası Seyfettin Selim, ağalığa bugüne dek 3 milyon 700 bin lira ödedi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin kuralları gereği üst üste 3 yıl ağalık yapanlara verilen altın kemer ödülünü iki kez alan Seyfettin Selim, Kırkpınar'ın tek iki altın kemerli ağası olarak tarihe geçti. Arada boşluk olması nedeniyle 10 kez ağalık yapmasına rağmen üçüncü kemeri alamayan Selim, bu yıl seriyi tamamlaması halinde Kırkpınar'ın 3 altın kemerli ağası olarak kırılması zor bir rekora da imza atacak. Rekortmen güreş ağası Seyfettin Selim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş ağalığını yapmaktan gurur duyduğunu söyledi. Güreşleri seven ve bu spora destek olacak biri çıkana kadar ağalık yapmaya devam edeceğini ifade eden Selim, "Edirne'yi seven, ata sporunu seven, peygamber sporunu seven ve buna da layık olan bir kardeşim çıkarsa ağalığı vereceğim. Ama çıkmazsa imkanımız ve ömrümüz yettiğince Kırkpınar'ın hamisi olacağım" dedi.

GEÇEN YIL AĞALIKTA SORUN YAŞANMIŞTI

Edirne Belediyesi, geçen sene yaşanan "ağalık krizi" nedeniyle ihaleye katılmak için alınacak dosya ücretini 25 bin liraya çıkarmış, ağalığı kazanan kişinin ağalık bedelini ödeme süresini de 3 aydan 15 güne çekmesi şartını getirmişti. Ahmet Çetin'in ağalık ihale bedelini ödemesinde sıkıntılar olduğu gerekçesiyle belediye ihaleyi iptal etmiş, yeni ihaleye tek isim olarak giren Seyfettin Selim, ağalık koçunu 222 bin liraya almıştı.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server