Cinayette şok gelişme

Bıçaklanarak yaşamını kaybeden Murat Toprak cinayetinde şok gelişme yaşandı. Cinayet sonrası göz altına alınan ve  bir hastaneden alınan riskli gebelik nedeni ile tutuksuz yargılanan  N. Özsoy'a, devletin tam teşekküllü hastanesi  gebeliğin riskli olmadığı yolunda rapor verdi.Peki sonra ne oldu?

Cinayette şok gelişme

Evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırıda yaşamını kaybeden güvenlik görevlisi Murat Toprak cinayetinde şok bir  gelişme yaşandı. Cinayet sonrası Suça Yardım Etmek suçlaması ile mahkemeye sevk edilen ve hamile  olan N. Ö, bir özel hastaneden alınan Riskli Gebelik raporu sonrası adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. 3 kişinin tutuklandığı olay sonrası zanlı N.Ö'nün aldığı rapora itiraz üzerine bu defa tam teşekkülü hastaneden rapor alınması talep edildi.

GEBELİK RİSKLİ DEĞİLMİŞ

Yapılan itiraz sonrası alınan raporda ise gebeliğin riskli olmadığı kararı çıktı. Maktulün avukatları bunun üzerine yeniden tutuklama talebi ile savcılığa müracaat etti. İtirazın kabulünden sonra ise adli kontrol ile serbest bırakılan N.Ö yeniden hakim karşısına çıktı.

SUÇUN VASFI DEĞİŞTİ BELİRTİLDİ

Alınan rapor sonrası yeniden hakim karşısına çıkan ve daha önce suçluya yardım iddiası ile hakim karşısına çıkan N.Ö için bu defa Azmettirmek suçundan yargılama yapıldığı belirtildi. Her ne kadar riskli gebelik yoktur raporu olmasına rağmen, doğumun yaklaşması nedeni ile sanık N.Ö adli kontrol şartı ile yine serbest bırakıldı. Bu arada maktul avukatları, daha önce alınan raporlarla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirttiler.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Murat Toprak 31 Ağustos gecesi evinin girişinde kimliği belirsiz kişiler tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Toprak’ın öldürülmesine ilişkin aralarında eski eşi N. Ö., N. Ö.’nün eşi G. Ö., kayınbiraderi U. Ö.’nün de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Öte yandan, Toprak’ın yakınları, Toprak’ın eski eşi N. Ö. ile mal paylaşımı yüzünden anlaşmazlık yaşadığını ileri sürmüştü. Şüpheliler G. Ö., U. Ö., Ş. K., S. B ve E. M.  adliyeye sevk edilmiş, Şüpheli U. Ö., savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken; şüpheliler G. Ö., Ş. K., S. B. ve E. M. ise savcılık tarafından “Kasten öldürme”, “Kasten öldürmeye yardım”, “Kasten öldürmeye azmettirme” ve “Suçluyu kayırma” suçlarından tutuklanma istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildikten sonra, Sulh Ceza Hakimliği, E. M., S. B. ve G. Ö.’nin tutuklanmasına karar vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu