Ciğere hücum, Edirne'ye akın

Edirne tarihi günlerinden birini yaşadı. Porsiyonu 40 liradan satılan Edirne ciğerini yemek için  yerli ve yabancı turistler saatlerce kuyrukta beklediler, Edirne trafiği felç oldu, sokaklarda adım atacak yer kalmadı. Yaşananlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bizde bolluk, bereket devam ediyor" sözlerini hatırlattı.

Ciğere hücum, Edirne'ye akın

Edirne'de ciğere hücum günü yaşandı. Artan maliyetler yüzünden porsiyonu 40 liradan satılan Edirne Tava Ciğerini yemek için  vatandaşlar saatlerce kuyrukta beklerken, Edirne trafiği de felç oldu. Edirne'nin en önemli alışveriş günü olan ve Ulus Pazarının kurulduğu gün olan Cuma gününün 29 Ekim tatiline denk gelmesi ile birlikte Edirne adeta yerli ve yabancı turist akınına uğradı. Ciğerci, Köfteci ve diğer yiyecek satan işyerleri önünde uzun kuyruklar oluşurken, tatili değerlendirmek için kendilerini araçları ile dışarı atan Edirne'liler  dakikalarca uzun araç kuyruklarında beklediler.

TRAFİK FELÇ OLDU

Araç trafiğini kaldırmayan Edirne caddeleri, bir anda yüzlerce yerli ve yabancı turistin araçları ile Edirne'ye gelmesi ile adeta içinden çıkılmaz hakle geldi. Talatpaşa asfaltı, Maarif Caddesi,  Lozan caddesi, Bostanpazarı civarı,  Güney Çevre yolu ve Ulus Pazarı civarında trafik kilitlenme noktasına geldi. Ekipler Lozan caddesinden Meriç köprüsüne giren yolu keserek araçları Bosnaköy yoluna yönlendirdi. Bu arada  ambulanslar trafikte uzun süre beklemek zorunda kaldı.

CİĞERCİLERDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU, GELENLER İSYAN ETTİ

Öte yandan geçtiğimiz hafta porsiyonu 36 liradan 40 liraya çıkarılan meşhur Edirne Ciğerinin tadına bakmak isteyenler saatlerce kuyrukta bekledi. Edirne'yi ve Edirne ciğerini çok sevdiklerini belirten vatandaşlar, "Ne var ki artık bu iş çığırından çıktı. Bir prosiyon ciğer için bu kadar eziyete değer mi bilmiyoruz. Herkese tavsiyemiz Edirne ciğeri yemek itiyorsanız tatil günlerinde Edirne'ye gelmeyin. Yoksa saatlerce kuyrukta bekler, şehir içi trafiğinde çile çekersiniz" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server