Çaresiz halde bekliyorlar

Edirne'de hizmet veren Turkcell Global şirketinde çalışan ve 182 ihbar hattında hizmet veren çalışanlar  çaresiz bir şekilde bekliyorlar. İhaleyi başka bir firmanın aldığını belirten çalışanlar, “İşten çıkarılacak mıyız? Tazminat ödenecek mi? Yolumuza devam edecek miyiz bilmiyoruz. Çalışanlar şimdi çaresiz bir şekilde 1 Mayıs tarihini bekliyor ve kimse açıklama yapmıyor” dediler.

Çaresiz halde bekliyorlar

Edirne merkez de aktif olarak birçok kişinin yıllardır görev yaptığı Turkcell Global şirketinin ihaleyi kaybedip, yeni ihaleyi AssitTT firmasının almasından sonra çalışanların huzuru kaçtı. 1 Mayıs tarihi ile itibarı ile yeni firmanın işe başlayacağını belirten çalışanlar, “ Kimse açıklama yapmıyor. İşe devam edecek miyiz, yoksa çıkış verip tekrar yeni firma üzerinden işe mi alınacağız.  Kağıt üzerinden işten çıkarma sonunda halen çalıştığımız firma kıdem ve ihbar  tazminatlarını ödeyecek mi? Yoksa bunlar yeni firmaya mı devredilecek? Bu konuda açıklama bekliyoruz ama kimse tek kelime etmiyor. Sadece dedikodu var ve hepimiz huzursuz olduk. Bayram öncesi bir açıklama bekliyoruz” dediler.

Sağlık Bakanlığı adına 182 servisinde çalışan ve her gün binlerce kişiye hizmet veren çalışanlar, “İş yükü nedeni ile bir çoğumuzun psikolojisi zaten bozuluyor ve bir de bu sorun ortaya çıkınca daha da huzursuz oluyoruz.  İhaleyi alan firma ile birlikte halen çalıştığımız Turkcell Global yetkilileri açıklama yapmalı” dediler.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu