Belediye mülkleri ihaleye çıkıyor

Edirne Belediyesine ait olan ve halen işgalci durumda olan kiracıların, kiraladıkları mülkleri aşırı genişletmesi, içine yaptıkları tesisleri hülle yaparak üçüncü kişilere kiraya vermesi ile gündemde olan Belediye mülkleri nihayet ihaleye çıkıyor. İçinde yazıhaneler ile birlikte bir çok işletmede olan Edirne Otogarı ise yine tek parça  olarak ihale edilecek ve tüm mülkler için  açık ihaleye girecekler 5 yıllık kirayı peşin olarak ödeyecek.

Belediye mülkleri ihaleye çıkıyor

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Haziran ayında belediye mülkleri ile ilgili 10 yıllık ihaleye çıkacaklarını bunun 5 yıllık kiralarını peşin olarak alınmasını şartnameye koyacaklarını söyledi.

“5 YILLIK KİRA PEŞİN ALINACAK”

Başkan Gürkan, “Belediye kiracıları ile şu anda bütün çalışmalar bitiyor. Haziran ayında açık ihale ile 10 yıllık kiralama ihalesine çıkacağız. Kiracılarımızdan da veya kiralamak isteyen arkadaşlardan da 5 yıla kadar kiraların peşin olarak alınmasını şartnameye koyacağız. Bu bağlamda Belediyenin menfaatlerini ve Edirne’nin menfaatlerini düşünürsek o yüzden belediyeye en karlı şekilde veya en çok gelir getirici hangi yöntem ise o yöntem ile idare olarak kiraya çıkmak istiyoruz. Terminalle de şartnamede kendi grubumuzdaki arkadaşlarla konuştuk. Terminaldeki yapısal eksikliklerin giderilmesi, bakım onarımının yapılması şartnameye Encümen tarafından konulması ile birlikte Terminali de bütün mülklerimizde olduğu gibi 10 yıllık kiraya çıkaracağız 5 yılı peşin ödenmek şartıyla” dedi.

KİMSE BİZİM BABAMIZIN OĞLU DEĞİL.

Terminal’in de açık ihale usulü ihaleye çıkacağını belirten Gürkan, “Kimse bizim babamızın oğlu değil. Kimseyi de korumuyoruz birilerinin zannettiği gibi. Açık ihale yapacağız şartları tutan herkes girebilir. En yüksek bedeli verende alır işletmesini yapar. Biz Edirneli esnafımızı koruya bildiğimiz kadar koruduk. Ama artık belediyenin korunmaya ihtiyacı var. Bakın vatandaş yol bekliyor. 2020-2021 yılında 1 ton bitüm bin 100 liraydı bu sabah fiyatlar baktım 1 ton bitüm 8 bin 900 lira. 8 kat nasıl yapacak belediye bunları” dedi. Başkan Gürkan konuşmasının ardından bu maddeyi meclis üyelerinin oylarını sundu. Madde oy çokluğu ile kabul edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server