Belediye kiracılarını ne bekliyor?

Edirne Belediyesin mülklerinde halen işgalci durumunda bulunan işletmecileri ne bekliyor? İşyerleri ihaleye mi çıkarılacak? Öncelik işletmeciye mi verilecek?

Belediye kiracılarını ne bekliyor?

Edirne Belediyesine ait mülklerde daha önce kiracı olarak bulunan ancak kira sürelerinin sona ermesi ile işgalci duruma düşen işletmeciler için karar 17 Mayıs günü yapılacak Edirne Belediye Meclisinde verilecek. 17 Mayıs günü yapılacak olan mecliste işyerleri ile ilgili net karar verilecek. İşyerlerinin kapalı zarfı veya açık teklif usulü ile 10 yıllığına kiralanması ve yöntemin belirlenmesi için encümene yetki verilmesi oylanacak. Daha sonra ise süreç başlayacak.

"ÖNCELİK VERİLSİN"

Daha önce işyerleri ile ilgili ihaleye çıkan ancak tüm ihaleleri iptal eden Edirne Belediye Başkanlığının  yasaya uygun olarak yeniden ihaleye çıkması beklenirken işletmeciler, "Yıllardır burada faaliyet gösteriyoruz ve büyük yatırımlar yaptık. Bizim talebimiz önceliğin bize verilmesi. Belediye bir kira belirlesin ilk teklifi bize yapsın, biz kirayı yüksek bulup vazgeçersek ihale yapsın." dediler.

"BÜFE OLARAK KİRALANAN YER 2 DÖNÜM PARK OLDU"

Öte yandan tüm işyerlerinin ihaleye çıkması  gerektiğini belirten vatandaşlar, "İlk ihale yapılırken sadece büfe yeri ihalesi yapılan alanlar şimdi 2 dönem park oldu. Bir çok işletmeci bu alanları başkalarına kiraya verdi. Şimdi ne olacak? İhaleye girmek isteyen, yüksek kira vermek isteyenler ne olacak? Edirne Belediyesi kimseyi kayırmasın ve tüm bunları zabıt altına alsın. Örnekler önümüzde, onlar göremiyorsa biz gösterelim" dediler.

Şimdi gözler 17 Mayıs'ta yapılacak Belediye Meclisine çevrildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server