Belediye işgalcileri, işgale devam edin İhale yapılmayacak

Edirne Belediye Meclisinin defalarca aldığı, mülklerinin ihaleye çıkarılma kararına bu defa da uyulmayacak. İşgalcilerin, kiraladıkları mülkleri üçüncü kişilere kiraya verdiği, 30 metrekarelik alanı 300 metre yaptığı, Edirne Belediyesine verdiği işgaliye parasından daha fazla parayı kiracılarından çıkardığı bir dönemde ihalelerin seçim sonrasına bırakılacak olması işgalciler arasında sevinç yaşattı.

Belediye işgalcileri, işgale devam edin İhale yapılmayacak

Edirne Belediye Meclisi tarafından defalarca alınan karar bir türlü uygulanmıyor. Belediyeye ait mülklerde işgalci konumunda olan ve yaklaşık 4 yıldır ihale korkusu ile yaşayan işgalciler, son mecliste alınan ihale kararına rağmen kulaklarına fısıldanan haber ile rahat nefes aldılar.17 Mayıs 2021 tarihinde Belediye Başkanı Gürkan,ın "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Pandeminin ertesi biraz toparlanınca kiralama süresi bitmiş olan bütün işletmelerimizi 10 yıl süre ile açık ihaleye çıkmak için yetki istiyoruz. Otogar da dahil. Otogar gelen insanların ilk gördüğü, giderken son gördüğü yer. İtinalı olması gerekiyor. Aynı şekilde halı sahalarımız ve diğer işletmelerimiz için de geçerli. Bizim için bir kiracımız neyse, diğeri de o. Hepsine eşit uzaklıktayız" sözlerinden sonra uykusuz günler geçiren ancak Pandemi nedeni ile yapılmayan ihalelerden sonra rahatlayan işgalciler,  bu ay yapılan mecliste alınan ihale kararı sonrası yine huzursuzluk yaşamıştı.

İHALE SEÇİM SONRASI

Defalarca alınan ve yapılan açıklamalara rağmen ihalelerin seçim sonrasına bırakıldığı öğrenildi. Yakın kaynaklar, ihale kararının usulen alındığını ve seçim sonrası Millet İttifakının seçimi kazanması ile ihale şartının kaldırılarak işgalcilere öncelik tanınacağının hesaplarının yapıldığını belirttiler.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Öte yandan Edirne Belediyesinden 30 metrekare yer kiralayan ancak zaman içinde bu alanları 300 metrekareye çıktığını belirten vatandaşlar, “Edirne Belediyesi yetkilileri ve Başkan Gürkan  bunları görmüyor mu? Gidin bir bakın. İşgalciler Belediye mülklerini adeta babalarının malı gibi kullanıyor. Zamanında birkaç alana müdahale edildi, usulen yıkım yapıldı ama bu yerler tekrar eski haline döndürüldü. Sözleşmede üçüncü şahıslara kiraya verilemez maddesine rağmen, Belediye mülkleri üçüncü şahıslara kiraya verildi, kiralanan alanlara yeni işyerleri yapıldı. Şimdi ise bu işgalciler korunuyor ve ihale yapılmıyor. Kiralanan alanlara yatırım yapmış olabilirler ama kiralama yaparken şartlar belliydi ve bunların dışında bir şey yapılmayacaktı. Şimdi ne oldu? Halka ait olan alanlar işgal edildi. Edirne Belediyesi işgaliye parası alıyor ama bu yeterli değil. Çünkü işgaliye bedeli belli ama işgal edilen alanlarda işgalci tarafından kiraya verilen yerlerin kirası belli değil.”  Dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server