Başkan Gürkan hizmete doymuyor

En başarılı belediye başkanları arasında yer alan ve 2014 yılında milletvekili iken Belediye Başkan adayı gösterilerek, Edirne Belediye Başkanı olan Recep Gürkan başarıya doymuyor. Edirne için yaptıklarını bir klipte toplayan Başkan Gürkan, 2024 yılında yapılacak seçimlerde yine tek aday olarak gösteriliyor. Edirne Belediyesi son olarak 100’ün üzerinde ülkede 1.750’den fazla yerel ve bölgesel yönetimden oluşan ve sürdürülebilir kentsel kalkınmayı amaçlayan ICLEI Avrupa - Uluslararası Yerel Çevre Girişimleri Konseyi / Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Birliği’ne katıldı.

Başkan Gürkan hizmete doymuyor

Edirne Beldiye Başkanı Recep Gürkan başarıya doymuyor. Öğretmen olarak yaşama atılan ve hedeflerine tek tek ulaşan Başkan Gürkan, 2014 yılından bu yana Edirne Belediye Başkanı olarak hizmete doymuyor. Edirne’de gelmiş geçmiş en başarılı siyasetçi ve Belediye Başkanı olan Recep Gürkan, yaptığı çalışmaları  klip ile halka ulaştırıyor. Klibin ilk bölümünün çekildiği belirtilirken, diğer hizmetlerinde klip olarak yayınlanacağı belirtildi.

EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLER BİRLİĞİNE ÜYE OLDU

Edirne Belediyesi,  100’ün üzerinde ülkede 1.750’den fazla yerel ve bölgesel yönetimden oluşan ve sürdürülebilir kentsel kalkınmayı amaçlayan ICLEI Avrupa - Uluslararası Yerel Çevre Girişimleri Konseyi / Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Birliği’ne katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ICLEA dünya genelinde başta iklim değişikliği olmak üzere çevre konularında faaliyet gösteren önemli bir birlik. Biz de bu konudaki çalışmalarımıza uluslararası işbirliği katmak için bu birliğe üye olduk” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı bir süre önce, Merkezi Almanya’da bulunan ve dünya genelinde faaliyetlerini sürdüren ICLEI (Uluslararası Yerel Çevre Girişimleri Konseyi / Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Birliği)’ne katılmak için başvuruda bulundu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da bu başvurunun onaylanmasının ardından, ICLEI Edirne Belediye Başkanlığı’nın birliğe üyeliğini kabul etti. ICLEI resmi sosyal medya hesabından Edirne Belediyesi’nin kabulünü, “Edirne'ye sıcak bir hoş geldin! @recepgurkan. #Sürdürülebilir kentsel gelişime olan bağlılığınız övgüye değer ve ağımıza katıldığınız için mutluyuz!” şeklinde duyurdu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uluslararası Yerel Çevre Girişimleri Konseyi / Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Birliği’nin dünya genelinde başta iklim değişikliği olmak üzere ekosistemin bozulması, kentsel eşitsizlik gibi konularda yerel ve bölgesel yönetimlerle birlikte çalışma yapan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi. Edirne Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Covenant of Mayors – İklim ve Enerji için Belediye Başkanları Sözleşmesini imzaladığını ve bir süre önce bünyesinde İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nü kurduğunu, daha sonra da Edirne Belediyesi Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Eylem Planı’nı hazırlayıp yürürlüğe aldıklarını kaydeden Gürkan, “Belediyemizin, uluslararası ilişkilerini güçlendirmek, dünya kentleriyle çevre, sürdürülebilir kentsel kalkınma ve ilgili alanlarda iş birliğini geliştirerek karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak ve çalışmalara katılmak için Uluslararası Yerel Çevre Girişimleri Konseyi / Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Birliği’ne üye olduk” dedi.

ICLEI NEDİR?

ICLEI kentleşme, iklim değişikliği, ekosistemin bozulması, kentsel eşitsizlik gibi konularda yerel ve bölgesel yönetimlerle birlikte çalışmaktadır. Yerel ve bölgesel yönetimlerin ve toplulukların çıkarlarını yansıtan güçlü ulusal ve küresel sürdürülebilirlik politikalarını savunmaktadır. Bu ağın temelinde düşük emisyonlu kalkınma, doğaya dayalı kalkınma, döngüsel kalkınma, esnek kalkınma, adil ve insan merkezli kalkınma ile sürdürülebilir kentsel kalkınmanın temelini oluşturmak hedeflenmektedir. Bu ağ, düşük emisyonlu kalkınmayı hedefleyerek, kirleticileri ve emisyonları azaltmayı, iklim nötr kenti sağlamayı, doğaya dayalı çözümler yaratarak yenilenebilir enerjiyi teşvik etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server