Başkan Gürkan “Edirne en pahalı şehirlerden oldu”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne esnafını uyardı. Köfte ve Ciğer fiyatlarından memnun olmadığını belirten Başkan Gürkan, “Herkes gider, Edirne’liler başbaşa kalır” dedi.

Başkan Gürkan “Edirne en pahalı şehirlerden oldu”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentteki özellikle gıda sektörü esnafına fiyat konusunda uyarıda bulundu. Başkan Gürkan, “Bulgar ve Yunan turistler ülkemizdeki fiyat artışlarından etkilenmiyorlar. Ama herkes gider, Edirneliler baş başa kalır. O yüzden esnaflarımızdan hemşehrilerimize, Edirnelilere karşı daha duyarlı olmalarını bekliyorum” dedi.

Edirne Yenigün Gazetesindeki Köfte ve Ciğer fiyatları ile ilgili haberden sonra açıklama yapan Başkan Gürkan, “Kıyma şu anda perakende satış fiyatı 150-160 lira. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf Odaları Birliği, tarifelerinde köfte ve ciğeri 75 TL olarak belirledi. Kırklareli ve Tekirdağ’da köfte bizden daha düşük artış yapılmamış. Ama bu da oranlarda artış yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Ben esnaflarımızdan şunu rica ediyorum. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’a göre daha avantajlı bir il. Çünkü yılda 5 buçuk 6 milyon turistimiz geliyor. Döviz kuru nedeniyle ülkemize gelen Bulgar ve Yunan turistler ülkemizdeki fiyat artışlarından etkilenmiyorlar. Ama herkes gider Edirneliler baş başa kalır. O yüzden esnaflarımızdan hemşehrilerimize, Edirnelilere karşı daha duyarlı olmalarını bekliyorum. Yarın öbür gün biz yine bu şehirde bu kentte baş başa kalacağız. Bir birimizin derdine derman olmaya çalışacağız. Bir birimizin sorunlarını çözmeye çalışacağız. Biz birimizin cenazesine, düğününe gideceğiz” dedi. Türkiye’de ekonomik sıkıntılar olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Düz bir şekilde bakarsak Edine şu anda en pahalı şehirlerden biri olmuş durumda” diyerek, fiyat artışlarına dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu