Başkan Gürkan, çileyi bitiriyor

Alt yapı çalışmaları ile bozulan yollarda asfaltlama çalışmaları başladı. Başkan Gürkan, “ 1 ay içinde ana caddeleri, daha sonra ara sokaklar asfaltlanacak ve bu yaz çalışmalar bitirilecek” dedi.

Başkan Gürkan, çileyi bitiriyor

Alt yapı çalışmaları nedeni ile uzu süre sorunlar yaşayan Edirnelilere müjde Başkan Gürkan’dan geldi. Asfaltlama çalışmalarının başladığını belirten Başkan Gürkan, 1 ay içinde ana caddelerin asfaltlama işleminin tamamlanacağını söyledi. Başkan Gürkan, hava şartlarının el verdiği sürece kesintisiz olarak asfaltlama çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Dün itibariyle Abdi İpekçi Caddesi’nde başlayan asfaltlama çalışmalarının Yeni Toki ve Özar Market arasındaki caddede devam edeceğini anlatan Gürkan, ikinci etapta Hilly Hotel’den itibaren geri kalan kısmın yapılacağını söyledi. Atatürk Bulvarı ve Kıyık Caddesi’nde de asfaltlama çalışması yapılacağına değinen Başkan Gürkan, çalışmaların akşam saatlerinde yapılacağını ifade ederek, “Bir buçuk ay içinde ana arterleri bitireceğiz ardından ara sokakları yapacağız. Bu yaz tüm yollar yapılacak.” dedi.

BELEDİYENİN GELİRLERİ AZALDI

Asfaltın en önemli maddelerinden biri olan bitümün peşin parayla alındığının altını çizen Gürkan, 200 Mart ayında tonu 1.100 TL olan bitümün bugün ise 8 bin 900 TL’ye yükseldiğini mazotun da 7 TL’den 22 TL’ye yükseldiğini belirterek, “yaşanan ekonomik sıkıntılardan en büyük etkilenen kurumlardan birisi belediyeler. Belediyelerin gelirlerinden biri vergi gelirlerinden gelen pay diğeri de alınan vergi, resim harç bedelleri. Ama vatandaşın ekonomik durumu bozuk olduğu için bizim tahakkuk tahsilat oranında ciddi düşüş var. Pandemi döneminde tahsilat oranı yüzde 52’lere düşmüştü şu an pandemiden daha düşük durumdayız. Bu da yapmamız gerek hizmetlerde zaman zaman sıkıntıya yol açabiliyor.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server