Altunhan’ın iddialarına, Zıpkınkurt cevap verecek mi?

İş insanı Mustafa Altunhan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un kendisine ait olmayan Alman plakalı bir araç kullandığını iddia ederek bu durumun yasal olmadığını ve aracın bağlanması gerektiğini söyledi. Altunhan’ın iddialarına ETSO Başkanı Zıpkınkurt’un ne cevap vereceği ise bekleniyor

Altunhan’ın iddialarına, Zıpkınkurt cevap verecek mi?

Edirneli İş insanı Mustafa Altunhan, düzenlediği basın toplantısında önemli iddialarda bulundu. ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’un kullandığını iddia ettiği Alman plakalı aracın Türkiye’de kullanılmasının yasal olmadığını öne süren Altunhan, “Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Alman plakalı bir araçla geziyor. Bu aracın değeri Türkiye’de 5 milyon lira, yurt dışında 1 milyon lira. Bu aracı yurt dışından getirmiş, 3-4 seneden beri burada kullanıyor. Böyle bir dünya yok. Kullanamaz, her şeyi illegal. Bu kaçakçılıkla eşdeğerdir. Ticaret Odasının başında olan birisi kaçak arabayla geziyor, protokollere gidiyor.  Bu kadar da olmaz dedirtiyor. Kimse inkar edemez, bende kamera görüntüsü var. Ayrıca saati belli, MOBESE’lerde de kamera görüntüsü var. İstenildiği zaman Emniyetten MOBESE kameralarından bu görüntüler alınır. Bu arabayı kesinlikle kendisi kullanamaz, kullandığı takdirde bu araç hemen gümrük sahasına çekilir, bağlanır, araç Türkiye’de 5 milyon lira ise 4’te biri kadar ceza kesilir. Bu aracı getiren şahıs, arabayı burada bırakıyor yurt dışına gidiyor. Bu aracı kim yurt dışından getirdiyse bu araçla birlikte yut dışına çıkış yapması lazım veya gümrüklü bir sahaya çekmesi lazım. Edirne’de ticaret odasının başkanını kim durduracak kim denetleyecek.” Dedi.

“TOPLUMA ÖRNEK OLMALIYIZ”

İş adamlarının topluma örnek olması gerektiğini söyleyen Altunhan, “Biz iş adamları olarak, ticaret odası başkanı olarak topluma örnek olacak kişileriz. Biz böyle yaparsak bir garibin eski arabası trafik muayenesi yok diye bağlanıyor, serveti belli olmayan adam yurt dışından alacak bir lüks araba, gelecek burada bedavadan gezecek. Ben olayın kanunsuzluğuna bakıyorum. Buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Ticaret Odası başkanına bu cesareti kimler veriyor. Yakında ticaret odasının seçimleri var. İnsanların seçeceği başkanlar, makamlara yakışsın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server