"2500 kişiye yemek veriliyor"

Türk Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, " 3000 aileye gıda kolisi ile birlikte her gün 2500 aileye yemek dağıtımı yapıyoruz" dedi.

"2500 kişiye yemek veriliyor"

Türk Kızılay Edirne Şubesi , Edirne Merkez , Süloğlu, Lalapa, Havsa, Uzunköprü, Keşan, İpsala, Meriç ve Enez ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımız devam etmekte. yazılı bir açıklama yapan Türk Kızılay'ı Edirne Şube Başkanı kadir Çakay, "Corana Virüs Salgını münasebetiyle yurt dışından gelip, ilimizdeki Sultan 2. Murat, Edirne Kız Yurdu ve Çelebi Mehmet Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda  karantina altında kalan ve halen kalmakta olan 13831 kişilik sabah, öğlen ve akşam yemekleri Türk Kızılay Edirne  tarafından karşılanmıştır ve süreç boyunca da karşılanmaya  devam edecektir.  Corana Virüs salgınının başladığı tarihten bu güne kadar 3.000 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi , konserve kavurma ve hijyen seti dağıtımı yapılmış olup, halen aşevinde pişirilen yemekler ile her gün Ağaçpazarı, Çavuşbey, Yıldırım, Yeniimaret, Eski Toki, Medrese Ali Bey Mah, Umurbey , Karaağaç, Saraçhane, Uzunkaldırım, Meydan Mahallesi, Nişancıpaşa Mah, Dilaverbey Mah ,Abdurrahman Bey Mah, Barutluk Mah, ve Medrese Ali Bey mahallelerindeki yoksul vatandaşlara  ekiplerimiz ile  2.500 kişilik yemek çıkarılarak evlerine teslim edilmektedir.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımız halen devam etmekte olup, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kayıtları halen devam etmekte olup şartları tutan  vatandaşlarımıza şubemiz tarafından 800 aileye 400 TL lik nakdi yardım  yapılmış   ve 926 aileye de gıda  kartları verilmiştir. " dedi.

             

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu