​​​​​​​2. el eşya çadırı

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediyesi 2. El Eşya Birimi’ni ziyaret etti.

​​​​​​​2. el eşya çadırı

Ziyarette, 2. el eşya bağışı kampanyasıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu ve önümüzdeki günlerde yıkılan Eski İtfaiye Binası’nın yer aldığı alanda 2. el eşya çadırı kurulacağına, burada ihtiyaç sahipleri ile eşya bağışlayan vatandaşların aynı çadırda buluşturulmasının amaçlandığına dikkat çekildi.

Aksal’ın evinde artık ihtiyacının kalmadığı ancak kullanılabilir durumdaki eşyalarını da bağışladığı kampanyayla ilgili olarak önce Başkan Helvacıoğlu bilgi verdi.

HELVACIOĞLU: ESKİ İTFAİYE ALANINDA 2. EL EŞYA ÇADIRI KURULACAK

Sosyal mağazacılık anlayışıyla 2. El Eşya Birimi’nde faaliyet yürüttüklerini bildiren Mustafa Helvacıoğlu, “Bu mağazamızda vatandaşlarımızın evlerinde artık giyilmeyen ancak kullanılabilir durumdaki kıyafetlerin bağışı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amaçlanıyor. Birimimize kadın-erkek, yaşlı-çocuk kıyafeti ile ayakkabısına kadar hatta oyuncağa kadar her şey bağışlanabilir. Bağışlanan her ürün ve eşya yıkanıp, ütülenip kullanılabilir hale getirildikten sonra mağaza düzeninde kurulmuş birimimizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bu birimimiz uzun yıllardan bu yana görev yapıyor. Bu işleyişi daha da artırarak devam ediyoruz.” dedi.

Ramazan Bayramı öncesinde, yıkılan Eski İtfaiye Binası alanında kurulacak çadırda eşya bağışlayanlar ile kıyafete ihtiyacı olanları aynı alanda buluşturmayı planladıklarına vurgu yapan Başkan Helvacıoğlu, “Mağazamıza bağışta bulunan ve ziyaret eden Milletvekilimiz Fatma Aksal ile Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e çok teşekkür ediyoruz. Vekilimize anlamlı bağışından dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, 2018 yılında 2. El Eşya Birimi’nden 2 bin 500 kişiye 26 bin parça giysi yardımı yapıldığını bu sayıları daha da artırmak için gayretli çalışmalara devam edileceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
YSF DL
YSF DL - 3 yıl Önce

Tekirdağ'da chp'li belediye tarafından ilk defa uygulanan projenin taklidi.
ilk diye göstermeye çalışıyorlar.
projenin adı:
"ihtiyacın yoksa getir, ihtiyacın varsa götür."

SIRADAKİ HABER