EDİRNE'DE İLK TADINDA SONBAHAR...

Bu Göçmen kuş, Trakya’sına kondu kış için de, yoksa ters mi oldu? Güneye sıcağa gidiliyordu eskiden dimi?

E ama Trakya mı? İstanbul mu derken milli maçımız nihayet sona erdi sevgili okuyucularım ve Edirne İstanbul’a ezici bir mağlubiyetle evine yolladı!

Uzuuun uzun düşünüp taşınıp biraz da kaşınıp İstanbul-Edirne hattında ağır kondisyon çalışıp accaaip de terlerken bütün bir yaz; Keşan ayçiçeği tarlaları, İbrice sahil denizleri, dolunayları, Kırkpınar Güreşleri, bol bol Trakya düğünü ve hatta son noktada Havsa Panayırı coşkusu da derkene, 90. dakikada gelen golle Edirne  bu şampiyonluk maçımı 5-0 lık muazzam bi şekilde kazandı.

El netice, Müjde size Edirneliler! Tabii, hazırsanız şayet, bu satırları karalayan zat-ı muhteremi de artık et ve kemikten tanıyış şansınız da yüzde yüz doğmuş bulunmakta artık bin şükür!

İstanbul, fırtına, çamu,r yapış yapış nem, egzos, korna, küfür, kavga, zebehe kadar dans. Ancak BeMeVemizle hava da atsak, takma tırnak dudak kirpik kaş da yapsak, 10,000 Ye Te Le lik masa da açsak, ulan niye sonunda hala da sapız kafaları ve hatta İSKİ kentsel dönüşüm çukurlarından sağ çıkmış olarak direk deplasmana giriyorum.

Ekim başı Trakya'da artık.

Veee, yoğunlaşan ekonomik politik sağlıksal ergonomik ve geopatik tüm engellere rağmen, yüz yüze tanışıp eğleneceğiz. Türkiye'ye, Yunana, Amerika ve Araba Capona, Çine , Afrika’ya ve hatta Avrupa’ya inat.

Bu da benden size SÖZ.

Bu Sonbahar İnşallah hepimize hoş gelsin, nadasa bırakılan tarlalarımızın verimi bol bol olsun, Kuzey Ege'nin, Saroz'un balığı, Keşan’ın patlıcanı,  bamyası, tarhanası turşusu,  Havsa'nın sucuğu peyniri ve Halil İbrahim'in bereketi de HEP yanımızda olsun. Amin!

Kömüre, oduna ihtiyacı olacak hemşehrilerimizin de HEP yanında olalım bu kış, soğukta üşüyecek sokak kedi ve köpeklerimize de bir el atmaya devam edelim.

Ama önceeee, lütfen, sokaklarımızı, Meriç’imizi ÇÖPTEN arındırış için verelim hoppala cuppala bir elele?

Mahallemizi temiz tutarken ÖRNEK olalım mı çocuklarımıza ve hatta bütün yurda İMECE? - Ne de olsa Temizlik İmandan, Kaptan da Limandan gelir, dimi abe bea? Haydi kızanlarımız, uyarın sokağa çöp atanı da elele tertemiz tutalım bu altın şehri!

Bakın görün sanatla coşku ve neşeyle daha neler yapacağız?

Ben heyecandayım vallahi.

İstanbul kalabalık ama oldukça ve genel olarak biraz BOŞ, ağzı pek bi cakalı havalı laf yapan bi kalabalık her dilden, her para biriminden ve her telden çalan yoğun bi kalabalık maalesef bu aralar...

Bakalım Trakya’mızı bir sonraki maça nasıl hazırlayacağız? Bende sürprizler çok ve yolda efenim, bu kanaldan takibe devam edinizzz, pliiiz lütfennn.

Ha, spor antrenörlüğüm de var bu aradaa biraz, ama birazcık terletirim kadın erkek, çoluk

çocuk! Kimler hazır eğlenerek terlemeye, alkolü, sigarayı, derdi tasayı accık atmaya? Lütfen parmak kaldırınızz..

Yoksa sosyal medyada kasvetli günlük haberlerde daha boğulacaaanız kış gelirken artık uyarmadı demeyin!

YORUM EKLE
coin news
hank inu