Kurumlar kendi medyalarını kurdu

Kurumlar kendi sosyal medyalarını kurdu. Kurumlar tüm etkinliklerini sosyal medya üzerinden yayınlarken, yazılı medya aynı haberleri bir gün sonra verdiği için sürekli kan kaybediyor. Siyasi partilerde aynı uygulama içinde.

Kurumlar kendi medyalarını kurdu

Sosyal medyanın hızla yükselişine kurumlarda ayak uydurdu. Kurum yöneticilerinin veya kurumun yaptığı tüm etkinlikler aynı dakikalar içinde sosyal medya hesaplarından yayınlanırken, bir dönem herkesin merakla haberlerini beklediği yazılı basın hızla kan kaybediyor.Yazılı basının özellikle yerel basının okunma oranlarının düştüğünü belirten vatandaşlar, haberleri, olayları sosyal medya üzerinden izlediklerini belirtiyor.  Kurumların yaptığı etkinlikleri anında izlediklerini ve bu yüzden yazılı basının okuma oranlarının düştüğünü belirten vatandaşlar, "Biz zamanlar merakla yerel gazetelerde çıkan haberi bekliyorduk, ancak şimdi haberlere anında ulaşıyoruz. Gazete okuma alışkanlıklarımız kayboluyor. Özellikle yerel gazeteler çok özel haberler, toplumu ilgilendiren haberler yapmalı ama bakıyoruz genelde 9 gazetede aynı haberler çıkıyor. Yerel gazeteler yaşamalı ama gazete sahipleri de biraz gayret etmeli. Sonuçta devletten destek alıyorlar. Kaç iş var ki devletten destek alsın. Yeni yıl geliyor ve abone sayılarında büyük düşüş yaşanacak. Şimdiden önlem gerekli. Yerel gazeteler yaşanan şehrin gözü ve kulağı durumunda ama bu şartlarda yaşamaları çok zor. Abone ve okuyucu sayısının artması gerekli" dediler.

SOSYAL MEDYA BİR ADIM ÖNDE

Başta Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi olmak üzere tüm kurumlar sosyal medya üzerinden etkinliklerini paylaşıyor. Edirne Belediye Başkanlığı da sosyal medyada etkinliğini artırmak için Olkan Bayır'ın emrinde özel bir ekip kurdu. Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın talimatı ile kurulan sosyal medya ekibi Edirne Belediyesinin tüm etkinliklerini en seri şekilde paylaşacak.

SOSYAL MEDYAYI YOK SAYIYORLARDI

Yerel gazetelere çeşitli dönemlerde ilanlar fererek destek olan Edirne Belediyesinin yeni sosyal medya yönetimi ile ilanlarını ve duyurularını keseceği ve bunların sadece kendi hesaplarından yayınlanacağı iddia edilirken, bu güne kadar Edirne'de güçlü bir şekilde yayın hayatını sürdüren sosyal medyaları yok sayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın sosyal medyanın önemini kavraması ile birlikte tavrının ne olacağı merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server