Hızlı Tren projesi devam ediyor

Projenin şehir merkezinde kalan yol ve köprü yapım çalışmaları son hızla devam ediyor. Sed boyundaki yolda seviye yükseltme çalışmaları başladı.

Hızlı Tren projesi devam ediyor

Bir süre inşaatı duran ve yapılan girişimler ile yeniden başlayan Halkalı-Edirne arasındaki Hızlı tren projesinde şehir merkezindeki yol yükseltme çalışmaları devam ediyor. Cuma pazarı arkasında kalan yolun beton dolgular ile yükseltildiğini ve köprü yapımının devam ettiğini belirten yetkililer, çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü söylediler.

1 SAAT 20 DAKİKA SÜRECEK

229 kilometre güzergahta 200 km/s hıza uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak hem yük hem de yolcu taşımacılığı yapılabilecek. Projenin tamamlanmasıyla, Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya; yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecekve  mevcut durumda yıllık 1,53 milyon ton yük taşınır iken, yıllık 9,6 milyon yük taşınması, mevcut durumda yıllık ortalama 600 bin yolcudan yıllık 3,4 milyona çıkması, mevcut hat kapasitesinin 42 trenden 200 tren üzerine çıkması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu