BEN BU PROJEYİ SEVDİM...

Merhaba sevgili okurlar, uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle birlikteyim.

Zaman zaman yine bu köşede yazılarımla, dikkat çeken ve gündemdeki konularla siz değerli okurlarımıza ulaşmaya çalışacağız.

Takip edenler bilir, aylar önce yine bu köşede "Unutuldun mu yoksa kaderine mi terk edildin" konulu Edirnespor'un Balıkpazarında ki kulüp binası ile ilgili bir yazım olmuştu. Binanın harabe bakımsız görünümünü ele almıştım.

Aradan 15-20 gün geçtikten sonra yazımız ses getirmiş ve ufak çapta bir bakım ve badana işi yapılmıştı. Biraz olsun tarihe mal olmuş bu bina eski harabe görüntüsünden kurtulmuştu.

Ömrümün yarım asırlık süresi Kaleiçi semtimde geçti, çocukluğum ve delikanlılık dönemimde kimbilir ne çok arşınlamışımdır sokaklarını caddelerini. Bu semt te yaşamak gurur kaynağı olmuştur hep benim için. Vali Konağı, Emniyet Müdürlüğü Konağı, Saygın ve elit kişiler hep buradaydı.

Geçtiğimiz gün o tarafa doğru yine yolum düştü. İyi ki de düşmüş. Balıkpazarından biraz aşağı doğru inmeye başlayınca hemen gözüme hummalı bir çalışma takıldı. Tam da bahse konu olan Edirnespor Kulüp binasının önünde de koca bir tabela. Tabelaya biraz yaklaşıp incelediğimde şöyle yazıyordu "BALIKPAZARI CADDESİ SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ ETAP 1"

Yazılanlara göre (E. K. VK. B. K. Kararı ve 07.11.2020 tarih ve 2020/167 sayılı Edirne Belediyesi Meclis Kararı) ile bu bölgede bir iyileştirme ve restorasyon çalışması başlatılmış.

Konuyu biraz araştırdığımda, yukarıda bahsettiğim alınan karar ile bu bölgede bir çalışma yapılacağı öncelikle Edirnespor Kulüp binasından başlayarak yanındaki dükkan vs. gibi yerlerin ve sonrası 2.Etap ile polis parkı civarı ve binaların tarihi dokuya bağlı kalarak tek tip te bir restorasyon ve güzelleştirme ve iyileştirme çalışması başlatıldığını öğrendim.

Yerinde bir karar mı? Bence yerinde..

Yapmak isteyince demek ki oluyor. Tabiki bu proje sağlıklı ilerler mi.. Nasıl olur.. Ne zaman biter.. Bunlar da ayrı bir konu. Takipçisi olacağımız kesin. Hele böylesine güzel ve olumlu bir projenin bir an önce bitirilmesi hepimizin arzusu olacaktır.

Ben şimdiden başta Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN olmak üzere emeği geçen ve geçecek olan herkesi tebrik ediyor ve kutluyorum.

Doğru olan, güzel olan her türlü hizmeti ve projeyi desteklemek gerekir.

KALIN SAĞLICAKLA...

YORUM EKLE